mail Dotazy a připomínky směřujte na info@episek.cz. Teplota:  
On-Line Teploměr 
meteorologická stanice Písek
http://meteo.amut.net
   
Dnes je 27.11.2022
Svátek má Xenie a zítra René
 
Město Písek Státní správa Kultura Sport Školství Služby Turistické info
Odkazy
- Akce v Písku
- Infocentrum Písek
- Oficiální stránky města
- Písecká internetová TV

Kontakty
mailinfo
mailwebmaster

Katalog firem
- PIK engineering s.
- Geodetická kancelá
- COLIS, s.r.o.
- H-Comp
- HOTEL AMERIKA
[ další...

Registrace
- informace
- zaregistrovat se

Přihlášení
Loginname
Password


www.andysek.net
meteo.amut.net
meteo.amut.net
Skupina Terifoto
Fotoklub Pisek

Současnost města Písku

V posledním desetiletí doznaly "Jihočeské Atény" značných změn. V červnu 1993 oslavilo město 750 let svého trvání. Od tohoto roku si jeho založení připomínají jeho obyvatelé pravidelně a to velkoryse pojatými oslavami - Píseckými slavnostmi, trvajícími vždy několik dní a pro svůj pestrý a zajímavý program a mnohé "atrakce" se stále těší neutuchající oblibě a to nejen mezi místními.

Dnes je Písek přitažlivým, moderním městem s počtem obyvatel okolo 30-ti tisíc. Většina zdejších míst dostala novou tvář, čímž se jim vrátil bývalý lesk a jedinečnost. Obnovily a zpřístupnily se mnohé kulturní a historické památky, objevují se tradiční i nové akce, v Písku pevně zakotvila i některá masmédia - vycházejí zde nejedny noviny, vážící se k němu, od poloviny 90. let má své vlastní rádio, pravidelně se zde konají hudební akce určené vícero stylům; kolem města vede již několik let silniční obchvat, čímž se výrazně ulehčilo centru, atd.

Písek má dnes ale i další možnosti vyžití, zábavy a poznání. Kdo holduje např. pohybu, může navštívit četná sportoviště; ať už plavecký či zimní stadión, sportovní halu, tenisový klub či několik fit center a mnohá další. Ti, kdož dávají přednost umění, poznávaní, ale i oddechu, si jistě přijdou na své kupříkladu ve Výstavní síni "Portyč", Galerii PP, v  Kulturním klubu, kinech apod. Mnozí "přespolní" návštěvníci zde možná rádi spočinou i několik dní a právě pro ně je k dispozici mnoho ubytovacích prostor, např. hotelů, penziónů, ubytoven apod.

Pro své jedinečné okolí a přírodní scenérie byl a je Písek často nazýván "městem v lesích". Kromě toho bývá označován "klenotem na zlatonosné řece", což neubralo z této pravdy ani po mnoha staletích. Město ležící v malé kotlině je obklopeno lesním porostem od východních píseckých hor (zde je krátce umístěna moderní rozhledna).  Samotná aglomerace i s okolím má poměrně dostatek zeleně, v podobě parků, městských sadů či jiných travnatých ploch. V okolí nalezneme ještě téměř "neposkvrněnou" flóru i faunu, četné rybníky i jiné vodní plochy. Malebné vesničky a obce v okolí a vlastně celém okrese mohou přilákat pozornost svým typicky jihočeským nádechem. Pro svou mírnou členitost je zdejší oblast vhodná jak pro pěší, tak i pro cykloturistiku, které se tu těší velké oblibě.

Město Písek s jeho okolím patří dozajista mezi (v našem kraji) nejzajímavější a tudíž i nejznámější místa hodná poznání (i uznání) a snaží se o to, aby se všem návštěvníků ukázal v tom nejlepším světle a nabídnul jim vše, čím se může pochlubit a zalíbit.

Anketa
Anketa  

Sledujete Písek pomocí webkamer?
 
Ano 37668
Ne 31878
 
hlasováno 69546 krát
 
Reklama  

 REE-systems
 
TOPlist
© 2001 Colis s.r.o,

Reklama

© Copyright | Odeslat Techické dotazy webmaster@episek.cz |  Informace Odeslat info@episek.cz
Statistiky
Celkem:955232
Měsíc:63736
Den:108